piątek, 14 października 2016

Cinema2Day

Dziś na szybko i inaczej  niż zazwyczaj.

Większości z Was zapewne nie bedzie poniższy post interesować. ale zamieszczam go w celach informacyjnych, jakby zbłądzili tu przypadkiem Polacy mieszkający we Włoszech. Choć kto wie, może i u Was istanieją podobne akcję?

Włoskie Ministerstwo Kultury wyszło z wspaniałą (moim zdaniem) inicjatywą - od września, aż do lutego 2017 roku, w każdą drugą środę miesiąca bilety do kina kosztować będą jedynie 2 euro. Do akcji przystąpiło ponad 3000 tysiące kompleksów, w tym (ku naszej ogromnej radości) oba multipleksy z Perugii.

http://www.cinema2day.beniculturali.it/


Na wrześniową promocję się spóźniliśmy, ale październikową wpisaliśmy sobie w kalendarz i tak oto w ostatnią środę wybraliśmy się do kina na Pets - sekretne życie zwierzaków domowych. Film sympatyczny, Stefano był w siódmym niebie, co rusz wybuchał głosnym śmiechem.

Za 3 bilety zapłaciliśmy 6 euro (normalnie tyle kosztuje 1 bilet), za jeden popcorn 5,20 :D

Z tego co zauważyliśmy akcja cieszy się niemałym zainteresowaniem. Spodziewaliśmy się, iż na seansie o godzinie 15 będziemy jedynie my i kilka innych zagubionych dusz. Mile byliśmy zaskoczeni, bo sala była w połowie wypełniona. Nie wspomnę jaki tłum ludzi spotkalismy wychodząc z kina.

Październikowa edycja ''zaprowadziła'' do kin ponad milion widzów.

Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę, choć zdania są podzielone. Niektórym promocja ''kinowych śród''  nie przypadła do gustu i tak np. Disney przełożył. planowaną na drugą środę września premierę ''Gdzie jest Dory''  na dzień później! Inni przeciwnie, są zachwyceni - włoski reżyser F. Moccia przyspieszył premierę najnowszego filmu, tak by załapać się na akcję.

A co Wy o tym sądzicie?
7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna inicjatywa, wreszcie coś rozsądnego :). Jeśli my się wybierzemy, to pójdzie tylko mąż z Gają, a ja z Sarą zostanę w domu- za mała jest na kino :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Co ja o tym sądzę???? Tak powinno być wszędzie i brawa dla rządzących za pomysł :) Wiecej ludzi skorzysta i zabierze dzieciaki do kina! U nas wyprawa czteroosobowa rodziną do kina wraz z dodatkami to koszt prawie 200zł! Za jedno wyjście :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna akcja! U ns bilety od 6e na osobe a wiadomo, ze nie tylko na bilecie konczy sie taka wyprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś tutaj we Fancji już słyszałam o takiej akcji i uważam, że to genialny pomysł. Pod warunkiem oczywiście, że zanim się wejdzie do sali, nie trzeba stać pół godziny w kolejce, bo mnie bardziej niż ceny biletów, odstraszają tłumy i kolejki :P Bawcie się dobrze i korzystajcie a Disney niech się ugryzie o! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio jakoś nie lubię chodzić do kina...

  OdpowiedzUsuń